ETKİNLİKLER/ HABERLER

Kültürpark daha yeşil olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF ve Kültürpark projesi konularında merak edilen soruları yanıtladı.

Devamı
"Barış ve dostluk, fuarın vazgeçilmezidir"

İzmir Enternasyonal Fuarı 86. kez dünyaya kapılarını “İzmir On’u bekliyor” sloganıyla açtı. Partner ülkenin Rusya, onur konuğu ilin Muğla olduğu fuar, bu yıl 26 ülkeyi “enerji” temasıyla İzmir’de buluşturuyor.

Devamı
Türkiye-Rusya ticaretinde İzmir Fuarı etkisi

1.33 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılası ile dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer alan Rusya Federasyonu'nun 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda partner ülke olması en çok iş dünyasını sevindirdi. 300 kişilik bir heyet ve 250 yatırımcıyla İzmir'e gelen Ruslar, fuar kapsamındaki ikili görüşmelerde Türk iş adamlarıyla önemli anlaşmalara imza atıyor. Aynı anda bir çok masada taraflar el sıkışıyor.

Devamı
Nilüfer ile muhteşem başlangıç

İzmir Fuarı'nın ayrılmaz parçası olan konserler, popüler müziğin sevilen sanatçılarından Nilüfer ile başladı.

Devamı
Başkan Kocaoğlu, tartışmalara son noktayı koydu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı Kültürpark Projesi ile 1990'larda yüzde 26 olan yeşil alan miktarını, yüzde 56 ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştıracaklarını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, bina yoğunluğunu ise yarı yarıya azaltacaklarını belirtti. Başkan Kocaoğlu, “Kültürpark, belediyenin değil, İzmirli’nindir. Herhangi bir tarihte, herhangi biri Kültürpark üzerinde rant hesabı yaparsa İzmirli ona gereken cevabı verir” diye konuştu.

Devamı
Kültürpark’ta tek ağaç kesilmeyecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark Projesi'yle ilgili sosyal medya ve meslek odalarından gelen eleştirilere yanıt verdi. Projeyi katılımcı süreçle hazırladıklarını vurgulayan Kocaoğlu, Kültürpark'ta ağaç kesilmeyeceğini, yıkılacak hollerin yarısı kadar alana İEF ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi yapmak istediklerini belirtti.

Devamı
Kültürpark Projesi’ne meclis üyelerinden destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin kalbinde "daha çok yeşil, daha az beton" sloganıyla yürüttüğü Kültürpark Projesi’ne, CHP'li meclis üyeleri de destek verdi.

Devamı
İEKKK'dan Kültürpark mesajı

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu 63. kez toplandı. Toplantı Başkanı Betül Elmasoğlu, “İzmir'in en değerli yerindeki Kültürpark Projesi'ni destekliyor ve bu süreçte gerektiği noktada elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz” diye konuştu.

Devamı
Behçet Uz’un hayalindeki gibi..

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark'taki yeşil alan yoğunluğunu ve ağaç sayısını artırmak üzere hazırladığı projeyi, Kültürpark'ı kuran efsane Belediye Başkanı Behçet Uz'un torunları da çok beğendi. Kurtul Kaptanoğlu, Gül Vardarlı ve Ayşe Kunter, yeni projeyle dedelerinin hayalindeki Kültürpark'ın yeniden hayata geçirileceğini söyledi.

Devamı
Kültürpark hepimizin

Parti yöneticileriyle birlikte “Kültürpark Projesi”ni inceleyen CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alanı mevcut durumundan çok daha iyi bir konuma taşımaya ve gerçek tarihsel kimliğini yeniden vermeye çalıştığını söyleyip ekledi: “Kültürpark sadece yeşil alan değil, Türkiye tarihine damga vurmuş, Türk insanı için çok değerli bir alan.”

Devamı
“Hem Kültürpark’ı hem İEF’yi geleceğe taşıyoruz”

Türkiye’nin şehircilik alanındaki en önemli bilim insanlarından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmirli danışmanı Prof. Dr. İlhan Tekeli, Kültürpark’ın kuruluşundan itibaren yeşil alanı ve sosyal işlevleriyle birlikte planlandığını söyledi. Başkanlığını yaptığı Kültürpark Projesi’nin hem parkı hem de İzmir Enternasyonal Fuarı’nı geleceğe taşıyacağını belirten Tekeli, şu açıklamaları yaptı:

Devamı
Satan ve yıkan değil, yapan taraftayız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında düzenlenen İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) toplantısında, Kültürpark ve kentsel dönüşüm gibi önemli başlıklar öne çıktı. Başkan Kocaoğlu, “Biz satan, yıkan tarafta değil, yapan ve diken taraftayız” dedi.

Devamı
İzmir Enternasyonel Fuarı 85. kez dünyaya kapılarını açtı

İzmir Enternasyonel Fuarı 85. kez dünyaya kapılarını “Gelecek İzmir”de sloganıyla açtı. 42 ülkeyi “inovasyon” temasıyla İzmir’de buluşturan fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, demokrasi vurgusu yaptı.

Devamı
İEF çıta yükseltiyor

85. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) için düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Kocaoğlu, İEF’de çağın gereklerine göre pozisyon almaya çalıştıklarını söyledi.

Devamı
Bu sokakta şenlik var, hayat var!

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda kurulan “Belediye Sokağı”nda ziyaretçilerine her yıl sürpriz teknolojik deneyimler yaşatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 85. İEF için hazırladığı kültür-sanat etkinlikleri ile festival havası da estirecek.

Devamı
Dünden geleceğe Kültürpark, Pakistan Pavyonu’nda

İzmir’in 80 yıllık hazinesi Kültürpark’ın, kuruluşundan bugününe ve geleceğine dek tüm hikâyesi, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda anlatılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’ın anılarına ve tüm değerlerine sahip çıkarak hazırladığı düzenleme projesini, Pakistan Pavyonu’nda kamuoyuna sunuyor. Hologramlı anlatım, maket üstünde özel ışık gösterileri ve diğer görsel elemanlar ile yapılacak tanıtım, İzmirlilerin görüşlerine sunuluyor.

Devamı
85. İEF’de yıldızlar geçidi

İzmir Enternasyonal Fuarı, 26 Ağustos- 4 Eylül 2016 tarihlerinde 18 ülkeden kültür sanat rüzgârı estirecek. Della Miles’dan Circus Workshop’a, Ajda Pekkan’dan Sertap Erener’e, “Sinema Burada” Festivali’nden rengarenk sokak gösterilerine dek onlarca etkinlikte 600’e yakın sanatçı, İzmir Fuarı’nda olacak.

Devamı

GÖRSELLER