ETKİNLİKLER/ HABERLER

Kültürpark'ta Sabah Sporu Başlıyor!

16 Nisan'dan itibaren güne daha zinde ve güçlü başlıyoruz. Çünkü Kültürpark'ta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri; uzman antrenör eşliğinde temel spor eğitimini içeren sabah sporu etkinliğimize davetlisiniz.

Devamı
Kültürpark daha yeşil olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF ve Kültürpark projesi konularında merak edilen soruları yanıtladı.

Devamı
Kültürpark’ta tek ağaç kesilmeyecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark Projesi'yle ilgili sosyal medya ve meslek odalarından gelen eleştirilere yanıt verdi. Projeyi katılımcı süreçle hazırladıklarını vurgulayan Kocaoğlu, Kültürpark'ta ağaç kesilmeyeceğini, yıkılacak hollerin yarısı kadar alana İEF ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi yapmak istediklerini belirtti.

Devamı
İEKKK'dan Kültürpark mesajı

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu 63. kez toplandı. Toplantı Başkanı Betül Elmasoğlu, “İzmir'in en değerli yerindeki Kültürpark Projesi'ni destekliyor ve bu süreçte gerektiği noktada elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz” diye konuştu.

Devamı
Behçet Uz’un hayalindeki gibi..

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark'taki yeşil alan yoğunluğunu ve ağaç sayısını artırmak üzere hazırladığı projeyi, Kültürpark'ı kuran efsane Belediye Başkanı Behçet Uz'un torunları da çok beğendi. Kurtul Kaptanoğlu, Gül Vardarlı ve Ayşe Kunter, yeni projeyle dedelerinin hayalindeki Kültürpark'ın yeniden hayata geçirileceğini söyledi.

Devamı
Kültürpark hepimizin

Parti yöneticileriyle birlikte “Kültürpark Projesi”ni inceleyen CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alanı mevcut durumundan çok daha iyi bir konuma taşımaya ve gerçek tarihsel kimliğini yeniden vermeye çalıştığını söyleyip ekledi: “Kültürpark sadece yeşil alan değil, Türkiye tarihine damga vurmuş, Türk insanı için çok değerli bir alan.”

Devamı
Satan ve yıkan değil, yapan taraftayız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında düzenlenen İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) toplantısında, Kültürpark ve kentsel dönüşüm gibi önemli başlıklar öne çıktı. Başkan Kocaoğlu, “Biz satan, yıkan tarafta değil, yapan ve diken taraftayız” dedi.

Devamı
Bu sokakta şenlik var, hayat var!

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda kurulan “Belediye Sokağı”nda ziyaretçilerine her yıl sürpriz teknolojik deneyimler yaşatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 85. İEF için hazırladığı kültür-sanat etkinlikleri ile festival havası da estirecek.

Devamı
Dünden geleceğe Kültürpark, Pakistan Pavyonu’nda

İzmir’in 80 yıllık hazinesi Kültürpark’ın, kuruluşundan bugününe ve geleceğine dek tüm hikâyesi, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda anlatılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’ın anılarına ve tüm değerlerine sahip çıkarak hazırladığı düzenleme projesini, Pakistan Pavyonu’nda kamuoyuna sunuyor. Hologramlı anlatım, maket üstünde özel ışık gösterileri ve diğer görsel elemanlar ile yapılacak tanıtım, İzmirlilerin görüşlerine sunuluyor.

Devamı
85. İEF’de yıldızlar geçidi

İzmir Enternasyonal Fuarı, 26 Ağustos- 4 Eylül 2016 tarihlerinde 18 ülkeden kültür sanat rüzgârı estirecek. Della Miles’dan Circus Workshop’a, Ajda Pekkan’dan Sertap Erener’e, “Sinema Burada” Festivali’nden rengarenk sokak gösterilerine dek onlarca etkinlikte 600’e yakın sanatçı, İzmir Fuarı’nda olacak.

Devamı

GÖRSELLER